Czujnik tlenku węgla HK-18A

Czujnik tlenku węgla
HK-18A

1 lat
żywotność sensora
1
zalecana powierzchnia
10 dB
ALARM

TESTOWANY W POLSCE

Urządzenie zostało przetestowane w Polskim Instytucie Technik Innowacyjnych w Laboratorium Badań Urządzeń Gazometrycznych.

aUTO DIAGNOSTYKA

Urządzenie sygnalizuje tryb czuwania oraz niski poziom baterii

3 baterie alkaliczne

Do urządzenia dołączono zestaw baterii, dzięki czemu urządzenie jest gotowe do użycia.

Głośny alarm

Głośność alarmu to 85dB poinformuje, skutecznie ostrzeże przed niebezpieczeństwem.

HK-18A

Urządzenie jest przeznaczone do zapewnienia ochrony przed szkodliwym wpływem tlenku węgla. Wykrywa obecność tlenku węgla (czadu), w sposób ciągły monitoruje aktualne stężenie w otoczeniu. Alarmuje przy przekroczeniu bezpiecznego stężenia czadu poprzez sygnał dźwiękowy i optyczny.

Czujnik czadu HK-18A został przebadany w Polskim Instytucie Technik Innowacyjnych w Laboratorium Badań Urządzeń Gazometrycznych.

Badania czujnika przeprowadzono na poprawność zadziałania progów alarmowych zgodnie z normą PN-EN 50291-1:2010 + A1:2013-05 pt: „Urządzenia elektryczne do wykrywania czadu w pomieszczeniach domowych. Część 1: Metody badań i wymagania”, punkt 5.3.4. Sprawozdanie z badań nr 5182-ZLG/2018.

blog
Dlaczego
czad jest niebezpieczny?
Skąd się bierze ?

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego lub uszkodzonego połączenia między kominami i piecami.
Szczelnie pozamykane okna (czasami jeszcze dodatkowo uszczelnione), pozaklejane kratki, brak otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych sprawiają, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni. W niewietrzonych pomieszczeniach bardzo łatwo może dojść do tragedii.
Do zatruć często dochodzi w nowo wyremontowanych mieszkaniach, z nowymi piecami, nie mającymi indywidualnych przewodów napowietrzających i gdzie z przyczyn oszczędnościowych zlikwidowano (zasłonięto) przewody wentylacyjne, a okna i drzwi są zbyt szczelne. Mieszkanie doskonale szczelne „nie oddycha”; brak dostępu tlenu może doprowadzić do tragedii.

blog
Jak zapobiegać zatruciu przez czad?

Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku węgla i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin. Ponadto należy regularnie sprawdzać prawidłowość działania urządzeń mogących być źródłem tlenku węgla, szczelność wewnętrznych instalacji gazowych, przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz kanałów nawiewnych.

Typowe źródła tlenku węgla domu:

 1. Kocioł grzewczy
 2. Ogrzewacz wody
 3. Kominek
 4. Kuchenka gazowa
 5. Grill
 6. Samochód
 7. Komin

Gdzie należy montować czujnik czadu.

Dla optymalnego poziomu bezpieczeństwa detektor tlenku węgla należy zainstalować w każdej sypialni, we wszystkich pomieszczeniach z ogrzewaniem gazowym, piecem, kuchenką gazową czy kominkiem, a także w korytarzu na każdej kondygnacji. W przypadku instalacji tylko jednej czujki miejsce montażu należy wybrać tak, aby ewentualny alarm był słyszalny we wszystkich pomieszczeniach sypialnych.

Czujnik czadu HK-18A należy zainstalować w pomieszczeniu zamkniętym, w którym występuje największe prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Czujnik czadu instaluje się na wysokości głowy np. na wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie może to być wysokość ok. 1,5 – 1,8m od podłogi.

 

Martwa strefa to przestrzeń występująca w każdym pomieszczeniu. Swoim zasięgiem obejmuje obszar oddalony o ok. 20 cm od sufitu. Ze względu na brak ruchów powietrza, ich znikome lub zbyt intensywne (w przypadku bliskości kratek wentylacyjnych) występowanie, w martwej strefie nie należy instalować czujnika czadu.

szczegóły
Informacje serwisowe
 • Producent: HanksAir
 • Symbol producenta: HK-18A
 • Rodzaj urządzenia: Czujnik Tlenku Węgla (CZADU)
 • Model: HanksAir
 • Typ urządzenia: Typ B
 • Zgodność z normą: PN-EN 50291-1:2010 + A1:2013-05
 • Wykrywane zagrożenia: Tlenek węgla – Czad
 • Głośność alarmu: 85dB / 1m
 • Wyświetlacz: NIE
 • Typ sensora: Elektrochemiczny (FIGARO)
 • Zasięg detekcji: do ok 25m2
 • Zalecane miejsce instalacji: Pomieszczenia mieszkalne
 • Format alarmu: 3 serie krótkich dźwięków w odstępach 0,5 sekundy, sygnalizacja świetlna za pośrednictwem diody LED
 • Pobór mocy czujnika: w stanie czuwania – 25um / alarm – 50mA
 • Dopuszczalna wilgotność: 30%..95% RH
 • Warunki pracy czujnika: 0C-+40C
 • Warunki transportu oraz przechowywania: -20~+50C,10~95%
 • Zasilanie: Baterie (3xAA LRS 1.5V)
 • Waga produktu: 130g
 • Cechy produktu: Czujnik czadu HK-18A został przebadany w Polskim Instytucie Technik Innowacyjnych w Laboratorium Badań Urządzeń Gazometrycznych.
 • Inne cechy: Badania czujnika przeprowadzono na poprawność zadziałania progów alarmowych zgodnie z normą PN-EN 50291-1:2010 + A1:2013-05
 • Inne cechy: Sprawozdanie z badań nr 5182-ZLG/2018
 • Akcesoria: Czujnik tlenku węgla, instrukcja w j. polskim, wkręty do HK-18A_ok_qinstalacji
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Kraj pochodzenia: Chiny

Hankl

Nawilżacz powietrza NAW-10

ULTRADŹWIĘKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA HANKS AIR 6,5 L PILOT,FILTR NAW-10

1 L
pojemność
1
zalecana powierzchnia
< 15 dB
poziom hałasu

wysoka Skuteczność

Całkowicie napełniony pracuje do 9 godzin.

ZAKRES WILGOTNOŚCI

NAW-10 posiada elektroniczną kontrolę oczekiwanego poziomu wilgotności w przedziale 40%-95%.

Auto-OFF

Dzięki wbudowanemu czujnikowi urządzenie sygnalizuje brak wody oraz bezpiecznie wyłącza urządzenie.

filtr ceramiczny

Zastosowany filtr zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

AROMATERAPIA

Urządzenie umożliwia również stosowanie suszu zapachowego lub olejków zapachowych.​

regulacja

NAW-10 posiada wygodny i prosty w obsłudze mechanizm pozwalający na kontrolę przepływu pary wodnej.

NAW-10

Funkcją nawilżacza jest zwiększenie i regulowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach w celu poprawy jego jakości. Powietrze znacznie szybciej oczyszczane jest z kurzu, zapachów oraz dymu tytoniowego. Produkty żywnościowe mniej się psują. Eliminuje również tzw. (chorobę komputerową i telewizyjną – związane z tym bóle głowy i pieczenie oczu), gdyż neutralizuje jony dodatnie wytwarzane przez wnętrze monitora i ekran kineskopu.

Filtr ceramiczny​

zainstalowany w nawilżaczu zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

AROMATERAPIA

Nadaj swojemu domowi przyjemny zapach, a stosując odpowiednie olejki poprawisz swoje samopoczucie.

Zdalne sterowanie

Kontroluj pracę nawilżacza w łatwy i wygodny sposób. Dzięki zdalnej obsłudze łatwo łatwo włączysz urządzenie, ustawisz tryby oraz pracy.

Jak działa?

Nawilżacz powietrza wykorzystuje ultradźwiękowy oscylator wysokiej częstotliwości, aby rozbić wodę na drobne cząsteczki o średnicy 1-5um. System wentylacyjny odprowadza mikroskopijne cząsteczki wody do powietrza, gdzie w trakcie odparowywania nawilża powietrze do uzyskania żądanego poziomu wilgotności. Efekt nawilżania widoczny jest w postaci delikatnej mgiełki wychodzącej przez dyszę urządzenia.

blog
Dlaczego warto używać nawilżacza?

Wilgotność względna (WW) jest to stosunek ciśnienia cząstkowego pary wodnej zawartej w powietrzu do ciśnienia nasycenia nad płaską powierzchnią czystej wody, określające maksymalne ciśnienie cząsteczkowe pary wodnej w danej temperaturze. Poziom WW wyrażany jest w % na przykład – poziom wilgotności 45%WW. Powietrze zawsze zawiera parę wodną, jej zawartość procentowa zmienia się wraz ze zmianą temperatury. Im wyższa temperatura, tym więcej pary wodnej jest wchłaniane przez powietrze. Dlatego używane jest pojęcie wilgotności względnej (WW). Zimą, kiedy do pomieszczenia dostaje się zimne powietrze, ogrzewa się ono do temperatury odpowiadającej powietrzu wewnątrz, równocześnie spada wilgotność względna. Aby utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczenia, należy użyć do tego celu właśnie nawilżacza powietrza.

Idealny poziom wilgotności w różnych warunkach – przykłady:

Zalecana wilgotność powietrza w pomieszczeniu: 45%-65% WW

Zalecana wilgotność powietrza odpowiednia w leczeniu chorób: 40%-55% WW

W środowisku komputerowym i innych urządzeń: 45%-60% WW

Odpowiednia wilgotność dla mebli i instrumentów muzycznych: 40% – 60% WW

Odpowiednia wilgotność dla bibliotek, galerii sztuki i muzeów: 40%-50% WW

szczegóły
Informacje serwisowe
 • Symbol producenta: NAW-10
 • Rodzaj urządzenia: Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza
 • Typ: Automatyczny
 • Model: Hanks Air
 • Zakres wilgotności: 40%-95%
 • Poziom hałasu: <35 dB
 • Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy
 • Przeznaczenie: Dom/Biuro
 • Zasilanie: 220-240V
 • Czujnik poziomu wody i sygnalizacja: TAK
 • Regulacja siły nadmuchu : TAK
 • Wylot mgły: Ragulowany
 • Obszar wydajności: do 50m2
 • Aromaterapia: TAK – box do aromaterapii znajduje się na spodzie podstawy nawilżacza.
 • Automatyczne wyłączanie: Tak – przy braku wody w zbiorniku
 • Pojemnik na wodę: 6,5 L
 • Timer: TAK – 1,2,4,8
 • Panel dotykowy: TAK
 • Wyświetlacz: LCD
 • Kontrola wilgotności: TAK
 • Higrometr: TAK
 • Kontrola wilgotności: TAK
 • Technologia ultradźwiękowa: TAK
 • Jonizacja powietrza: TAK
 • Kolor: Biały
 • Inne cechy: Funkcja jonizacji powietrza / Podświetlany panel dotykowy na którym wyświetlany jest poziom nawilżania oraz aktywne funkcje / Bardzo cicha praca <35db
 • Inne cechy: Automatyczna kontrola poziomu wilgotności oraz system wyłączania urządzenia w przypadku braku wody / Wysoka skuteczność nawilżania z dużą wydajnością / Higrometr z możliwością ustawienia wilgotności od 40 do 95 RH% / Funkcja aromaterapii
 • Inne cechy: Trzy poziomowa kontrola mocy nawilżania 1-100ml/h, 2 – 150-200ml/h, 3 – 250-300ml/h
 • Akcesoria: Instrukcja w języku polskim, pilot, filtr ceramiczny (zainstalowany w urządzeniu)
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Kraj pochodzenia: Chiny

Nawilżacz powietrza NAW-05

ULTRADŹWIĘKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA ART HANKS AIR 3 L
model NAW-05

1 L
pojemność
1
zalecana powierzchnia
< 15 dB
poziom hałasu

wysoka Skuteczność

Całkowicie napełniony pracuje do 9 godzin.

ZAKRES WILGOTNOŚCI

NAW-05 posiada manualną kontrolę oczekiwanego poziomu wilgotności w przedziale 40%-95%.

Auto-OFF

Dzięki wbudowanemu czujnikowi urządzenie sygnalizuje brak wody oraz bezpiecznie wyłącza urządzenie.

filtr ceramiczny

Zastosowany filtr zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

AROMATERAPIA

Urządzenie umożliwia również stosowanie suszu zapachowego lub olejków zapachowych.​

regulacja

NAW-05 posiada wygodny i prosty w obsłudze mechanizm pozwalający na kontrolę przepływu pary wodnej.

NAW-05

Funkcją nawilżacza jest zwiększenie i regulowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach w celu poprawy jego jakości. Powietrze znacznie szybciej oczyszczane jest z kurzu, zapachów oraz dymu tytoniowego. Produkty żywnościowe mniej się psują. Eliminuje również tzw. (chorobę komputerową i telewizyjną – związane z tym bóle głowy i pieczenie oczu), gdyż neutralizuje jony dodatnie wytwarzane przez wnętrze monitora i ekran kineskopu.

Filtr ceramiczny​

zainstalowany w nawilżaczu zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

AROMATERAPIA

Nadaj swojemu domowi przyjemny zapach, a stosując odpowiednie olejki poprawisz swoje samopoczucie.

blog
Dlaczego warto używać nawilżacza?

Wilgotność względna (WW) jest to stosunek ciśnienia cząstkowego pary wodnej zawartej w powietrzu do ciśnienia nasycenia nad płaską powierzchnią czystej wody, określające maksymalne ciśnienie cząsteczkowe pary wodnej w danej temperaturze. Poziom WW wyrażany jest w % na przykład – poziom wilgotności 45%WW. Powietrze zawsze zawiera parę wodną, jej zawartość procentowa zmienia się wraz ze zmianą temperatury. Im wyższa temperatura, tym więcej pary wodnej jest wchłaniane przez powietrze. Dlatego używane jest pojęcie wilgotności względnej (WW). Zimą, kiedy do pomieszczenia dostaje się zimne powietrze, ogrzewa się ono do temperatury odpowiadającej powietrzu wewnątrz, równocześnie spada wilgotność względna. Aby utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczenia, należy użyć do tego celu właśnie nawilżacza powietrza.

Idealny poziom wilgotności w różnych warunkach – przykłady:

Zalecana wilgotność powietrza w pomieszczeniu: 45%-65% WW

Zalecana wilgotność powietrza odpowiednia w leczeniu chorób: 40%-55% WW

W środowisku komputerowym i innych urządzeń: 45%-60% WW

Odpowiednia wilgotność dla mebli i instrumentów muzycznych: 40% – 60% WW

Odpowiednia wilgotność dla bibliotek, galerii sztuki i muzeów: 40%-50% WW

szczegóły
Informacje serwisowe
 • Producent: ART
 • Symbol producenta: NAW-05
 • Rodzaj urządzenia: Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza
 • Typ: Manualny
 • Model: Hanks Air
 • Zakres wilgotności: 40%-95%
 • Poziom hałasu: <35dB
 • Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy
 • Przeznaczenie: Dom/Biuro
 • Zasilanie: 220-240V
 • Regulacja siły nadmuchu : Tak
 • Obszar wydajności: 50M2
 • Aromaterapia: Tak
 • Automatyczne wyłączanie: Tak – przy braku wody w zbiorniku
 • Pojemnik na wodę: 3,2 L
 • Technologia ultradźwiękowa: Tak
 • Jonizacja powietrza: Tak
 • Kolor: Biały
 • Inne cechy: Estetyczne wykonanie/ Wysoka wydajność / Cicha praca / Eliminuje ładunki elektrostatyczne / Łatwy w obsłudze / Całkowicie napełniony pracuje do 9 godzin / Lekka waga /
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Kraj pochodzenia: Chiny

Nawilżacz powietrza NAW-04

ULTRADŹWIĘKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA ART HANKS AIR 3 L
model NAW-04

1 L
pojemność
1
zalecana powierzchnia
< 15 dB
poziom hałasu

wysoka Skuteczność

Całkowicie napełniony pracuje do 9 godzin.

ZAKRES WILGOTNOŚCI

NAW-04 posiada manualną kontrolę oczekiwanego poziomu wilgotności w przedziale 40%-95%.

Auto-OFF

Dzięki wbudowanemu czujnikowi urządzenie sygnalizuje brak wody oraz bezpiecznie wyłącza urządzenie.

filtr ceramiczny

Zastosowany filtr zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

energooszczędny

Niskie zużycie energii w trybie podstawowego nawilżania

regulacja

NAW-04 posiada wygodny i prosty w obsłudze mechanizm pozwalający na kontrolę przepływu pary wodnej.

NAW-04

Funkcją nawilżacza jest zwiększenie i regulowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach w celu poprawy jego jakości. Powietrze znacznie szybciej oczyszczane jest z kurzu, zapachów oraz dymu tytoniowego. Produkty żywnościowe mniej się psują. Eliminuje również tzw. (chorobę komputerową i telewizyjną – związane z tym bóle głowy i pieczenie oczu), gdyż neutralizuje jony dodatnie wytwarzane przez wnętrze monitora i ekran kineskopu.

Filtr ceramiczny​

zainstalowany w nawilżaczu zmiękcza i oczyszcza wodę, dzięki czemu wydłuża żywotność urządzenia

blog
Dlaczego warto używać nawilżacza?

Wilgotność względna (WW) jest to stosunek ciśnienia cząstkowego pary wodnej zawartej w powietrzu do ciśnienia nasycenia nad płaską powierzchnią czystej wody, określające maksymalne ciśnienie cząsteczkowe pary wodnej w danej temperaturze. Poziom WW wyrażany jest w % na przykład – poziom wilgotności 45%WW. Powietrze zawsze zawiera parę wodną, jej zawartość procentowa zmienia się wraz ze zmianą temperatury. Im wyższa temperatura, tym więcej pary wodnej jest wchłaniane przez powietrze. Dlatego używane jest pojęcie wilgotności względnej (WW). Zimą, kiedy do pomieszczenia dostaje się zimne powietrze, ogrzewa się ono do temperatury odpowiadającej powietrzu wewnątrz, równocześnie spada wilgotność względna. Aby utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczenia, należy użyć do tego celu właśnie nawilżacza powietrza.

Idealny poziom wilgotności w różnych warunkach – przykłady:

Zalecana wilgotność powietrza w pomieszczeniu: 45%-65% WW

Zalecana wilgotność powietrza odpowiednia w leczeniu chorób: 40%-55% WW

W środowisku komputerowym i innych urządzeń: 45%-60% WW

Odpowiednia wilgotność dla mebli i instrumentów muzycznych: 40% – 60% WW

Odpowiednia wilgotność dla bibliotek, galerii sztuki i muzeów: 40%-50% WW

szczegóły
Informacje serwisowe
 • Producent: HanksAir
 • Symbol producenta: NAW-04
 • Rodzaj urządzenia: Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza
 • Typ: Manualny
 • Model: Hanks Air
 • Zakres wilgotności: 40%-95%
 • Poziom hałasu: <35dB
 • Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy
 • Przeznaczenie: Dom/Biuro
 • Zasilanie: 220-240V
 • Regulacja siły nadmuchu : Tak
 • Wylot mgły: Regulowany – podwójny
 • Obszar wydajności: do 50m2
 • Automatyczne wyłączanie: Tak – przy braku wody w zbiorniku
 • Pojemnik na wodę: 3,2 L
 • Technologia ultradźwiękowa: Tak
 • Jonizacja powietrza: Tak
 • Kolor: Biało – Niebieski
 • Inne cechy: Estetyczne wykonanie/ Wysoka wydajność / Cicha praca / Eliminuje ładunki elektrostatyczne / Łatwy w obsłudze / Całkowicie napełniony pracuje do 9 godzin / Lekka waga /Filtr ceramiczny w zestawie.
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Kraj pochodzenia: Chiny